За бизнис картички

Uchida Versa Trim

Испратете барање

ПРЕКИНУВАН ПРОИЗВОД!

Работи со хартија 350 гр / м2

Комплетна автомат

Може да сече, перфориран и бигова

Работен формат А4

За покани, картички, визит карти. билети

36 месеци гаранција!

Корисно

Виткање / биговане - разлики

Која е разликата помеѓу виткање и биговане на хартија? Виткање е процес на виткање на листовите хартија за производство на ...

До статијата

Опис
Едноставен екран на допир го прави поставување на работа и функционирање едноставен и лесен за користење. Можете веднаш да прочитате многу видови на дефиниција на податоци, како што се бизнис картички, брошури, честитки, разгледници и така натаму ...
Висок квалитет на перфорација може да се врши со висок стандард. Постои slitter и постигнувајќи единици на располагање со замена на стандардните перфорација единица.
Без разлика дали вашиот мал бизнис или голема корпорација за производство на 1.000 и на картички на ден, иновации сечење на работ да се примени за да се намали за сечење на визит-карта Uchida ВерсаТрим ќе ги задоволат вашите секоја потреба. Ќе бидете во можност да се елиминира потребата да нарачува услуги бизнис картички на печатници што ќе се намали трошоците на работење.
Може да исползвате функциата за детекциа на cutting mark на печатени сликата на секој лист. Уредот ќе се прилагоди автоматски за да произведе совршен сече во секое време. Ово ја елиминира секој отпад од лошо испечатена работа и гарантира дека целокупната работа изгледа сосема униформа.

Технически параметри
 • Макс. величина листова (Ш к Д) 297 x 210 мм
 • Макс. тежина преко 350 гр/м2
 • Минимална. тежина 120 гр/м2
 • Врста папира офсет, хромова, мат, гланц, с УВ лак, ламинирана и пр.
 • Макс. учитавање касета 50 листова
 • Пре новонастале програма 18 вида
 • Перфорација додатна касета
 • Биговање опрема додатна касета
 • Нето тежина 24 кг.
 • Димензије (Ш к Д к В) каросерије: Тяло : 80 x 80 x 64 цм
 • Димензије (на раду Ш к Д к В) 64 x 43 x 30 цм
 • Снага240 / 50-60 Hz

¹ Технички подаци су приближне. 2 Евентуалне промене у цени без најаве. ПС. Ми се труди да описи, слике и спецификације производа буду поптуно веродостојни. Назалост, услед великог броја артикала у понуди, неизбежно је да нам се понекад поткраду сам греске. Љубазно Вас молимо да нам се јавите уколико приметите грешку. Хвала.

Видео
 
Верса Трим
Брошури и рекламни материјали
Корисно

Виткање / биговане - разлики

Која е разликата помеѓу виткање и биговане на хартија? Виткање е процес на виткање на листовите хартија за производство на ...

До статијата