Апарат за селотејп

TENDO SJ-50M Апарат за селотејп трака

3 45Евро

Испратете барање

Одлука за буџет

За ролни широки 50,8 мм

За калем од 76,2 мм

Иновативна технологија развиена од ортопеди

Лесно сечење со заобленото сечило

Го избегнува стресот на зглобот

Ласерско заострено сечило

Произведено во Кореја

Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата

Опис
ЛЕСНО СЕЧЕЊЕ СО КОС НОЖ. Апарат за селотејп TENDO SJ-50M е опремено со острице навалено на 10 °, за да се сече лентата на селотејп лесно и чисто. Нејзиниот издржлив, висококвалитетен нож е заострено со лазером, за да биде многу полесно изразување.
Контролирајте го затегнатоста со зафаќање на двата дела на рачката, на натоварувачот на товар и куќиштето. Другата особина на диспензерот е единствениот начин за прилагодување на притисокот, кој овозможува микро подесување за време на нанесувањето на лентата, што ви дава целосна и фино прилагодување на затегнувањето и лепењето.
TENDO SJ-50M ОТСТРАНУВА ТЕНЗИИ ВО ЗГЛОБОТ ПРИ РАБОТА. Зошто диспензерот за селотејп со брендот TENDO се совршен инструмент за пакување? Бидејќи TENDO може да се држи по можно поефикасниот и удобен агол, за да се обезбеди лесно сечење. Операторите можат да ја повлечат лентата во удобна положба со малку напор. Уникатните 10 ° од наклонетиот нож ви овозможуваат да ја скратите лентата без да ротирате зглобот. Дали некогаш сте се некогаш што предизвикува болки во зглобот, лактот или раката, дури и откако не сте обележете многу работа? Одговорот е "неточен дизајн на рачката на апаратче за селотејп".
ТЕНДО Е АПАРАТ ЗА СЕЛОТЕJП ТРАКА И ТРГОВСКА МАРКА ОТ КОРЕJА Карактеристиките и предностите на производот се вткаени во неговото име, тој е наречен ТЕН + ДО [од англискиот збор 10 (Тен) + корејскиот збор за степен (Do)]. Сите понудени апаратче за селотејп со брендот TENDO, одговараат на најновите случувања за сигурност, трајност и ефикасност, во комбинација и со грижа кон здравјето на корисникот. TEN DO е производ во кој совршено се исткаени ергономијата и инженеринг на чувството. Производот е развиен така што да одговара на потребите и корисноста за корисниците.

Технически параметри
 • Модел SY-123
 • Како да работите рачно
 • Бои тамно синьо
 • Материјал на куќиштето* ABS
 • За употреба во Во магацин / домаќинство / канцеларијата
 • Апликација за запечатување, засилување, комбинирање, спојување на картон и др.
 • Ширина на лентата 50,8 мм
 • Дијаметар на спојката 76,2 мм
 • Капацитет на диспензерот (при наполнета лента) 125 мм
 • Менување на сечилото не
 • Димензии на уредот (Д x Ш x В) 158 x 68 x 67 мм
 • Димензии на пакувањето (Д x Ш x В) 163 x 70 x 70 мм
 • Нето / бруто тежина 109/137 гр

Техничките податоци и дизајнот се приближни. Можна промена во цените и техничките параметри без претходна најава. PS. За жал, поради големиот број на артикли кои се нудат, e неизбежнo понекогаш да се појавуваат неточности. Ве молиме кажете ни ако забележите таква. Благодариме..

Додатоци
СМЕНЯЕМИ НОЖОВЕ ЗА АПАРАТ ЗА СЕЛОТЕJП ТЕНДО (В-100) * Материјал: челик (со хромирана површина). * Наклон на ножот: 10 ° * Дебелина на ножот: 0,63 мм (сечилото на ТЕНДО е речиси двојно дебело од просекот на другите ножеви во другите лепливи машини). * Висока издржливост / отпорност на корозија / долг живот. * Компатибилен со P-1200 и SY-123. * 3 сечила / комплет: се продаваат одделно.
Видео
Брошури и рекламни материјали
Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата