Апарат за селотејп

TENDO SY-123 Апарат за селотејп трака

6 48Евро

Испратете барање

Оптимално решение

Иновативна технологија

Лесно сечење со заобленото сечило

Го избегнува стресот на зглобот

Хромирана сечила со линија за центрирање

Прилагодена етикета

Сечилото, 2 пати подебело од стандардните модели

Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата

Опис
ЛЕСНО СЕЧЕЊЕ СО КОС НОЖ. Апарат за селотејп TENDO SY-123 е опремено со острице навалено на 10 °, за да се сече лентата на селотејп лесно и чисто. Нејзиниот издржлив, висококвалитетен нож е хромиран, заострено, за да биде многу полесно изразување. Сите достапни сечила се отпорни на корозија и се заменливи - со други зборови, не мора да ја менувате целиjот апарат.
Централниот црвен индикатор во средината на ножот ви помага да ја усогласите средината на кутијата со центарот на леплива лента за да можете да бидете сигурни во квалитетот на запечатувањето. Контролирајте го затегнатоста со зафаќање на двата дела на рачката, на натоварувачот на товар и куќиштето. Другата особина на диспензерот е единствениот начин за прилагодување на притисокот, кој овозможува микро подесување за време на нанесувањето на лентата, што ви дава целосна и фино прилагодување на затегнувањето и лепењето.
TENDO SY-123 ОТСТРАНУВА ТЕНЗИИ ВО ЗГЛОБОТ ПРИ РАБОТА. Зошто диспензерот за селотејп со брендот TENDO се совршен инструмент за пакување? Бидејќи TENDO може да се држи по можно поефикасниот и удобен агол, за да се обезбеди лесно сечење. Операторите можат да ја повлечат лентата во удобна положба со малку напор. Уникатните 10 ° од наклонетиот нож ви овозможуваат да ја скратите лентата без да ротирате зглобот. Дали некогаш сте се некогаш што предизвикува болки во зглобот, лактот или раката, дури и откако не сте обележете многу работа? Одговорот е "неточен дизајн на рачката на апаратче за селотејп".
ТЕНДО Е АПАРАТ ЗА СЕЛОТЕJП ТРАКА И ТРГОВСКА МАРКА ОТ КОРЕJА Карактеристиките и предностите на производот се вткаени во неговото име, тој е наречен ТЕН + ДО [од англискиот збор 10 (Тен) + корејскиот збор за степен (Do)]. Сите понудени апаратче за селотејп со брендот TENDO, одговараат на најновите случувања за сигурност, трајност и ефикасност, во комбинација и со грижа кон здравјето на корисникот. TEN DO е производ во кој совршено се исткаени ергономијата и инженеринг на чувството. Производот е развиен така што да одговара на потребите и корисноста за корисниците.

Технически параметри
 • Модел SY-123
 • Како да работите рачно
 • Бои темно сино
 • Материјал на куќиштето* ABS
 • Материјал на рачката * ABS
 • За употреба во Во магацин / домаќинство / канцеларијата
 • Апликација за запечатување, засилување, комбинирање, спојување на картон и др.
 • Ширина на лентата 50,8 мм
 • Дијаметар на спојката 76,22 мм
 • Капацитет на диспензерот (при наполнета лента) 122 мм
 • Менување на сечилото Можно
 • Димензии на уредот (Д x Ш x В) 174 x 60 x 60 мм
 • Димензии на пакувањето (Д x Ш x В) 200 x 67 x 95 мм
 • Нето / бруто тежина 135/169 гр

Техничките податоци и дизајнот се приближни. Можна промена во цените и техничките параметри без претходна најава. PS. За жал, поради големиот број на артикли кои се нудат, e неизбежнo понекогаш да се појавуваат неточности. Ве молиме кажете ни ако забележите таква. Благодариме..

Додатоци
СМЕНЯЕМИ НОЖОВЕ ЗА АПАРАТ ЗА СЕЛОТЕJП ТЕНДО (В-100) * Материјал: челик (со хромирана површина). * Наклон на ножот: 10 ° * Дебелина на ножот: 0,63 мм (сечилото на ТЕНДО е речиси двојно дебело од просекот на другите ножеви во другите лепливи машини). * Висока издржливост / отпорност на корозија / долг живот. * Компатибилен со P-1200 и SY-123. * 3 сечила / комплет: се продаваат одделно.
Видео
Брошури и рекламни материјали
Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата