Ново

За стикери

PSP 400

Испратете барање

Универзален апликатор за лепак

Челични вратила отпорни на киселини

Работна ширина 40 cm

Можна работа со картони, еко-кожа, ЕВА

Регулирање на температурата и брзината

За печатење со голем формат

Постери, дисплеи, панели итн.

За фото албуми, корици на книги

Ознаки, загатки и други друштвени игри

Промотивни материјали

Корисно

На што да се обрне внимание при изборот ни на прочистувач на воздухот?

За многумина од нас кои живеат во градовите, јасно е дека не постои такво нешто како „чист воздух“ во градовите. То ...

До статијата

Опис
Како работи апликатор? Поставувате вашите отпечатоците, која сакате да биде покриена со лепак, помеѓу двата ротирачки осовини и таа автоматски, минувајќи помеѓу нив, ќе излезе со фино нанесен лепилен слој од едната нејзина страна. Температурата на вратила не влијае на било кој начин на отпечатоци и не менува боите! Нанесете филм е тенок (без плускавци), доволен за едно добро залепяне. На крајот на работниот ден само треба да го исклучите уредот. Нема потреба од чистење или други специјални грижи. Плус, лепилото не се лепи по прстите и прави вашата работа чиста и пријатна.
PSP 400 - Оригинален систем за примена на лепило со топло топење на разни површини како што се: хартија, картон, мукава, кожа, EVA, пена, винил, текстил и што било друго што издржува температури и може да помине низ шахтите. Уште од неговото воведување на пазарот на оваа нова генерација на универзални апликатори, убедени сме дека ќе може да го олесни вашиот бизнис многу полесен. Ова е затоа што PSP 400 нуди голем број на предности што секој професионалец би ги проценил, како што се: лесно прилагодување на дебелината, брза контрола и прилагодување на температурата и брзината на медиумите; да не ги заборавиме цврстите челични вратила; ладење на воздухот, многу тивок електричен мотор и цврста метална рамка на тркала! Ова е уред што ги претвора сите медиуми во налепница. Без разлика дали картон, кожа, Мукава, ПВЦ, лим, Ева, па дури и стакло. Можеме да кажеме дека не е толку лесно да се најде покомпактно и универзално поставување и/или решение за налепница!
Тешките, цврсти челични шахти обезбедуваат фин леплив слој што е доволен за да има постојана врска помеѓу површината на двата медиуми. Не е важно дали тие се хомогени или од различна природа (освен хартија што можат да бидат: дрво, метал, стиропор, бетон, стакло, пластика ...). Покрај тоа што машината е економична од потрошувачката на лепак, но исто така дозволува применетиот слој да биде „невидлив“ ако зборуваме за производство на тврд портал, страници/содржина на производи за албуми со фотографии за да го изработи процесот на фино -да ја спојува машината за машината за Ефикасно работење, како универзално поставување за работа со сите медиуми и за сите нарачки не постои, но барем тука е брзо. Ова е компактен уред кој ги зголемува вашите перформанси и заштедува многу пари. Станувате независни од подизведувачи и флексибилни пред вашите клиенти затоа што вашата нарачка не е секогаш брз подизведувач!
Уред кој работи лесно и брзо. Работата со PSP400 е исто така удобно. Нема потреба од специјална обука или претходно искуство. Откако ќе се прикаже, процесот на функционирање на машината може да се справи со нарачките. PSP400 има само две контроли за набудување и мониторинг. Ова е дигиталниот индикатор на потребната температура за работа и за сличната на брзината на вртење на челичните вратила за лепене на хартията. Исто така, постои лесен индикатор што ја покажува подготвеноста за работа. Апликаторот може да се вклучи во текот на денот без да предизвика моторот да се прегрее (има сериозен вентилатор за ладење веднаш до моторот). Исто така, нема губење на лепак во мирување. Системот е опремен со шахти управувани со електрична енергија, а неколку од нив автоматски се загреваат на потребната работна температура околу 10-20 минути (времето може да варира во зависност од температурата на околината во работната просторија). Практично тивкиот мотор, почнува да ги ротира со постојана прилагодлива брзина (се препорачува да биде околу 5 метри во минута).
Целата инженерска структура на машината е направена од квалитетни материјали, така што може да гарантира стабилност во неговата употреба и долговечноста на функционирањето. Оваа Полска машина е производ на долгогодишно искуство и развој на областа на поставата на печатени и не печатени медиуми во индустријата за рекламирање, пакување и печатење. Елементите во него се избрани така што, доколку е потребно, секој може да го прилагоди или елиминира скоро секој технички проблем на лице место без да бара услуга. Машината е достапна со гаранција од 12 месеци што може да се прошири на 60 месеци (за дополнителна наплата)!.
Лепилото е безбедно, не е токсично и не гори. Опира на вода. Спакувано е во разложими целофанови пакети кои се саморазтaпят во кадата заедно со лепилото. Мал уред со што ја зголемуваат својата продуктивност и заштеда на многу пари време. Станувате независен од подизведувачи и флексибилен пред клиенти.
Мал уред со потенцијал да ја зголеми вашата продуктивност, заштедувајќи ви многу време и пари. Станувате независни од подизведувачите и флексибилни за вашите клиенти. Можете да направите секакви примероци - експериментирајте со комбинација на различни медиуми и апликации. Еден од нашите корисници го користи PSP-400 за нанесување лепак на тенок лим што се користи за обложување на фасади на згради!
Комбинацијата на две одделни кади за лепак ви овозможува да користите различни видови лепак. Кога правите фото албуми, ова може да биде: еден вид лепак за спојување на фотографиите во содржината и друг вид лепак за правење тврда корица на албумот. Ќе појасниме: дека првиот лепак има брзо време на лепење и стои откако ќе се излади поцврсто (како кора на крем бруле) и соодветно на тоа, при средување на содржината, лепилото не се појавува на рабовите на книгата (како мед се истура на парче леб) . Додека второто лепило има многу подолго отворено време на реакција (можеби дури и една година) и соодветно е „поцврсто“, оваа специфичност е погодна за трајно прилепување на аглите на капакот на твърдата корица на книгата - особено ако работите со густа еко-кожа. што е „тврдоглаво“ кога се растегнува.
МХ-II е новата генерација термолепило. Новата генерација термолепило модел МХ-II што произведуваме е направено да обезбеди одлична слепување на секакви површини. Треба ви многу тенок слој за да се добие квалитетно лепење. След нанесувањето на лепилният слој на отпечатоците, тој не се суши кaто обичните лепила, затоа можете во секое време да ја држи, како мирно се позиционира отпечатоците врз основа. Еднаш залепат на дадена површина, тоа не може или многу тешко се отстрануваат. Затоа, ве молам бидете сигурни дека сакате да го држи.
RP-15 го олеснува и порелаксира поставувањето на двете страни на албумот пред да ги залепите заедно. За фото албуми. Наменет е за изработка на албуми, тела на книги, двострано печатење, визит карти и покани. Откако ќе го покриете медиумот, инсталирајте во рок од 1-2 минути (може да потрае помалку време бидејќи зависи од температурата на околината во просторијата). Обезбедува поцврста врска од MX-II. Со текот на времето се стврднува така што кога ќе се исече телото на книгата, останува многу малку лепак на исечокот од гилотина и не „прегазува“ по рабовите на телото на книгата.

Технически параметри
 • Вид на машина за нанесување лепак на уредот
 • Брзина на ротација на вратилотоприлагодлива 
 • Регулирање на температурата преку контролен екран
 • Прилагодување на леплив слој можно е
 • Контрола на ротација и температуранезависна 
 • Макс. ширина на лепење 40 см
 • Ширина на отворање за медиум со дебелина од 0,1 до 2 мм
 • Време на подготвеност за работа¹ 10-20 минути
 • Број на осовини 5 парчиња
 • Број на фиоки за лепак 2 парчиња
 • Промена на лепилото со отстранување на целата фиока можна е
 • Водилки за притискање изработени од месинг
 • Осовини изработени од челик отпорен на киселина
 • Излез на медиумотавтоматски 
 • Лепилото може да се залепи на која било површина
 • Работи со лепак во опсегот² од 92°C до 186°C
 • Регулирање на температурата да, преку дигитален екран
 • Вид на лепило за работа со сите емулзии кои се загреваат
 • Грижа, чистење без
 • Ладење главен вентилатор под бројачот на екранот
 • Зафатен простор³ 130 x 85 см
 • Шкаф за складирањевграден 
 • Мобилност подвижни специјални тркала што се заклучуваат
 • Бучава на моторот под 57 dB
 • Напојување/ Hz / Моќност 230 V / 50 Hz / 0,37Kw / 1,8 A
 • Димензии (Ш x Д x В) 107 х 69 x 91 см
 • Димензии на пакувањето (Ш x Д x В) 120 x 80 x 100 см
 • Нето/Бруто тежина 54 / 62 кг.

¹ Времето за чекање зависи од температурата во просторијата. Техничките податоци се приближни. Можна е промена во цените и техничките параметри без претходна најава. ПС. Ние се стремиме описот, сликите и спецификациите да бидат целосно автентични. За жал, поради големиот број на артикли кои се нудат, e неизбежно понекогаш да се појавуваат неточности. Ве молиме кажете ни ако забележите таква. Благодариме.

Видео
Препорачани репроматериjал
Корисно

На што да се обрне внимание при изборот ни на прочистувач на воздухот?

За многумина од нас кои живеат во градовите, јасно е дека не постои такво нешто како „чист воздух“ во градовите. То ...

До статијата