ролни

Matrix Duo MD-650

Испратете барање

Брзина -1,4 м во мин

Големина на шпулата - 77 мм x 25 мм

Прилагодлива лента за заштита од свиткување

Еднострано ламинирање

Двострано ламиниране

Енкапсулација

Достапно и ефикасно решение

Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата

Опис
ПРОФЕСИОНАЛЕН РОЛКОВ ЛАМИНАТОР ЗА ТОПЛО И СТУДЕНО ЛАМИНИРАНЕ Vivid's Matrix MD-650 e ламинатор со ролери напојување специјално дизајниран за дигитално печатење. Со сопствената држач тој зазема малку простор и без оглед на тоа дека е стабилно поставен, може лесно да се пресели. Vivid's Matrix MD-650 е способен за еднократно и двојно ламинирање. Уникатната систем против самонавиването на ламиниране медиуми. исто така овозможува да се користат многу тенки ламинати, со што се максимизира вредноста на филмот.
Контролниот панел е лесен и удобен за користење, идеален за машина која може да се користи од страна на неколку операторот со основни познавања за ламиниране. Избраната температура е поставена, ролерите се фиксираат и работната брзина се постигнува брзо. Контролата на брзината го следи протокот на филмот напред и назад, со вграден анти-џем механизам. Ламинаторот ќе го запечати секој филм со просечна брзина од еден метар во минута. Тој ќе работи уште побрзо, но треба да бидат многу внимателни при поднесувањето на медиумот за ламиниране покрај првичниот водечки раб за подолг печат, за да избегнете искривувањето нејзиното при излегување.
Неговите двојни загревање ролни создаваат притисок врз термичкиот филм, подот врвот и дното, на тој начин овозможувајќи за монтирање како на сјајна, така и на мат финиш во исто време. На овој начин, не мора да го менувате ролетот за работа, само ставете го печатот во машината на која било површина и активирајте го процесот.
Дизајниран за работа со термички или филмови чувствителни на притисок. Прилагодливата положба за превртување може да ги смести медиумите со дебелина до 5 mm. Заштитниот штит се заглавува магнетно место и е многу лесно се соблекува, во случај дека има навивање на филм на ролки. Прекинувачот за блокирање на штитот овозможува машината да ги исполнува сите правила за безбедност.
Проверувајќи форумите за принтери, најдовме интересен коментар од независен купувач на Matrix дека по аквизицијата на машината тој е употребен десет пати повеќе од очекуваното, поради леснотијата на користење и флексибилноста му. Ова е една од најважните работи што го претвораат уредот во предност по прифатлива цена.
Ако правите голем формат инкџет печатење, тогаш е важно да имате и средство за ламиниране во голем формат. Никој не сака да се помири со доцнењето на аутсорсингот овие денови. Вашиот брз налог не е секогаш брз за подизведувачот, а за да бидете конкурентни, треба да бидете брзи и ефикасни. Vivid's Matrix MD-650 и нејзините потрошни материјали се идеален додаток за инк-џет печатење со уште поголема покриеност на боите.

Технически параметри
 • Макс. ширина филма 650 мм
 • Макс. медиумска ширина за каширане 660 мм
 • Густина на материјал 70 гр./см - 0,5 см
 • Макс. брзина на движење од 140 см / мин.
 • Контрола на температурата0 - 140 о С
 • Вклучено / исклучено на дефинирани оси на 1-p и 2-p, ламиниране да
 • Прилагодување на дупката, обратен мотор, индикатор за режим на подготвеност да
 • Контролен екран. Претходно програмирани позиции да, 9
 • Моќ 1500 Вата / 13А
 • Тековна (V) фреквенција (Hz) 220-240 V / 50-60Hz
 • Димензии на машината (Ш x Д x В) 96 х 48 х 40 см
 • Тежина 55 кг

Техничките податоци се приближни. Можна е промена во цените и техничките параметри без претходна најава. ПС. Ние се стремиме описот, сликите и спецификациите да бидат целосно автентични. За жал, поради големиот број на артикли кои се нудат, e неизбежно понекогаш да се појавуваат неточности. Ве молиме кажете ни ако забележите таква. Благодариме..

Додатоци
Рамна корица на книга / Flatbook Flatbook е мултифункционален додаток за сечење и перфорација дизајниран исклучиво за Matrix & Matrix Duoламинирачки системи. Технологијата овозможува корици на книги, подготвени обврзувачка со EVA или PUR лепак да се ламинат од двете страни и да останат целосно рамни. Маневрирањето на кориците при ламиниране е значителен проблем во печатарската индустрија, главно надминување со помош на скапи специјализирани филмови. Flatbook отсекува тенок канал од филмот, додека се ламиниране корицата, оставајќи внатрешниот грб не-опластен. Ова им овозможува лепилото при прстен телото да се залепи директно на гръбчето на корицата, а не кон Лами. Резултатот е совршено залепена рамна книга. Ширината на 'рбетниот може да се регулира брзо и лесно, што значи дека може да се создадат книги, без разлика дали имаат 50 или 500 страници. Flatbook системот револуционизира начинот на кој се создаваат обвивките на книгите со PUR и EVA лепила. Исто така постои и значителна заштеда во OPP филм, но најважно е дека крајниот резултат е сосема рамно обврзувачка книга ( "Flatbook"). Flatbook е мултифункционален уред, бидејќи тој може да додаде перфорација на ламиниране филм за помагање на поделбата лист и исто така ќе го намали филм нарачана големина. Перфориран и сечила се вклучени стандардно, а уредот може лесно да се регулира само за неколку минути. Може да се додаде и уред за прифаќање, што го прави процесот уште полесно за корисникот.
Систем за перфорација на филмот. Дизајниран за да ви го олесни животот, дупката се прицврстува на врвот на машината за да се пробие филмот и да се олесни сечење додека вашата работа излегува ламинирано на задниот дел на машината без потреба од нож / ножици. Перфорацијата може да се направи без оглед на ширината што ја сакате.
Функционален мобилен држач за подобри перформанси и перформанси. Држачите имаат основена плоча за складирање на дополнителни ролни филм, а исто така и на тркалата за да може лесно да го преместите вашиот Matrix Duo.
Видео
Брошури и рекламни материјали
Препорачани репроматериjал
Корисно

Подвързва се побрзо отколку што се испечатите

Системот за лепен на книги Фастбаjнд ви овозможува да залепите до три книги во минута. Продуктивноста на даден печатач, печате ...

До статијата