Со прав нож

IDEAL 5560

11775 47Евро

Испратете барање

Хидраулична прецизна гилотина

Оптимално решение за центар за копирање

99 програми со 99 чекори во секоја програма

Хидрауличен погон на ножот и вентилот за притисок

Работи лесно и прецизно

Десктоп за воздух (опција)

Ножот направен од високо квалитетен HSS челик

Крачно за пред-стегање или индикаторот за линија на сечење

Направено во Германија

Корисно

Виткање / биговане - разлики

Која е разликата помеѓу виткање и биговане на хартија? Виткање е процес на виткање на листовите хартија за производство на ...

До статијата

Опис
Гилотина со хидрауличkи нож и менгеме, Easy_Cut, програмабилнa моќност на задниот усогласување со Touchpad и инфра-црвена светлина завеса за безбедност на предната маса. Хидраулични ножот и затегнува. Опремена со најновата, патентирана систем за активирање на сечилото (Easy_Cut) преку држела за поудобно и безбедно сечење. Сеопфатен пакет за безбедност СБЗ: инфраред светлосна завеса за безбедност на предната маса; сигурносен капак на задната маса; заклучување се главен прекинувач; електронски контролирано управување со две раце.
24 волти управување (низок напон); диск за безбедност; автоматскo враќање на ножот и капакот од секое положба; уред за промена на ножа со осигурувач на сечилото; регулирање на длабочината на сечилото од надворешната страна на машината; лесна замена на сечилото за сечење и промена на контраножа од предниот дел на машината без симнување на капаците. Педал за прикажување на линијата на сечење, преку однапред механичка стискање на хартијата. Оптичка линија сечење со светли и издржливи LED диоди.
Електрична задна Изедначување управува со допир за лесно подесување, повеќејазични упатства за операторите и дигитален дисплеј. Мерење во см или инчи (прикажување со точност до 1/10 мм или 1/100 инчи). 99 програми со 99 чекори во секоја програма (до 15 повторувачки процепи можат да бидат интегрирани во програмата како една единствена чекор). Програмата се стартува автоматски. 10-Копчето тастатура за поставување на мерењето. Пре-програмирани мерења за од A3 до A6 стандардни димензии хартија. Копче за зачувување за повторувачки рез. Автоматска функција SET референца за мерењето преку копчето Start. Праграмируема EJECT функција - за судрат на хартија. Самодиагностична систем со индикација за грешки на екранот.
Регулира копче за континуирано регулирање на притисокот (мин. 200 / макс. 1100 daN) и манометар. Фалш вентил за деликатна работа. Масивни влезна маса, изработена од алуминиумска со плочи од нерѓосувачки челик. Острица, изработена од високо квалитетен челик HSS. Хидрауличен потег за сечење со висока прецизност сечење. Излиени алуминиум држач на ножот и прилагодливи возачи на ножот. Алуминиум вентил за стегање. Прилагодливи длабочина на ножот. Цврстата лиено железо рамка на машината. Подвижен на тркала. И во добавък со практични држач и агол за редење. Како опција се нуди комплет од странични плочи (лево и десно). Квалитет "Произведено во Германија".

Технически параметри
  • Максимална ширина на рязане до 550 мм
  • Височина на рязане¹ 95 мм
  • Притискане хидравлично / автоматично
  • Дълбочина на плота отзад / отпред 570 / 460 мм
  • Минимален размер за обрязване / с фалш клапата 32 / 60 мм
  • Габарити на гилотината(Ш х Д х В) 163 x 140 x 137 см
  • Ток / Мощност 230 V 50 Hz / 1500 W
  • Тегло нетно + метална стойка 350 кг.
  • Артикулен номер 55613111

¹ В зависимост от материала. Възможни са промени в конструкцията и цената без предизвестие. ПС. Ние се стремим описанието, снимките и спецификациите да бъдат напълно автентични. За съжаление, поради големия брой артикули, които се предлагат, e неизбежно и понякога се появяват неточности. Моля да ни уведомите, ако забележите такава. Благодарим.

Додатоци
Пар странична експанзија се залага за поголем работен простор пред операторот.
Видео
Брошури и рекламни материјали
Препорачани репроматериjал
Корисно

Виткање / биговане - разлики

Која е разликата помеѓу виткање и биговане на хартија? Виткање е процес на виткање на листовите хартија за производство на ...

До статијата