Со прав нож

IDEAL 5560 LT

12950 35Евро

Испратете барање

Поширока површина за работа Широка хидраулична прецизна гилотина Бескрајно прилагодливо стегање притисок со дисплеј Елетронско рачно тркало со бескрајно променлива брзина Ножот направен од високо квалитетен HSS челик Крачно за пред-стегање или индикаторот за линија на сечење

Корисно

Фастбинд система

Главни предности: Флексибилна апликација: меки и тврди корици, записници, тефтери од А6 до А3 формат Ефикасна, дури и п ...

До статијата

Опис
Гилотина со хидрауличkи нож и менгеме, Easy_Cut, програмабилнa моќност на задниот усогласување со Touchpad и инфра-црвена светлина завеса за безбедност на предната маса. Хидраулични ножот и затегнува. Опремена со најновата, патентирана систем за активирање на сечилото (Easy_Cut) преку држела за поудобно и безбедно сечење. Сеопфатен пакет за безбедност СБЗ: инфраред светлосна завеса за безбедност на предната маса; сигурносен капак на задната маса; заклучување се главен прекинувач; електронски контролирано управување со две раце.
24 волти управување (низок напон); диск за безбедност; автоматскo враќање на ножот и капакот од секое положба; уред за промена на ножа со осигурувач на сечилото; регулирање на длабочината на сечилото од надворешната страна на машината; лесна замена на сечилото за сечење и промена на контраножа од предниот дел на машината без симнување на капаците. Педал за прикажување на линијата на сечење, преку однапред механичка стискање на хартијата. Оптичка линија сечење со светли и издржливи LED диоди.
Електрична задна Изедначување управува со допир за лесно подесување, повеќејазични упатства за операторите и дигитален дисплеј. Мерење во см или инчи (прикажување со точност до 1/10 мм или 1/100 инчи). 99 програми со 99 чекори во секоја програма (до 15 повторувачки процепи можат да бидат интегрирани во програмата како една единствена чекор). Програмата се стартува автоматски. 10-Копчето тастатура за поставување на мерењето. Пре-програмирани мерења за од A3 до A6 стандардни димензии хартија. Копче за зачувување за повторувачки рез. Автоматска функција SET референца за мерењето преку копчето Start. Праграмируема EJECT функција - за судрат на хартија. Самодиагностична систем со индикација за грешки на екранот.
Регулира копче за континуирано регулирање на притисокот (мин. 200 / макс. 1100 daN) и манометар. Фалш вентил за деликатна работа. Масивни влезна маса, изработена од алуминиумска со плочи од нерѓосувачки челик. Острица, изработена од високо квалитетен челик HSS. Хидрауличен потег за сечење со висока прецизност сечење. Излиени алуминиум држач на ножот и прилагодливи возачи на ножот. Алуминиум вентил за стегање. Прилагодливи длабочина на ножот. Цврстата лиено железо рамка на машината. Подвижен на тркала. И во добавък со практични држач и агол за редење. Како опција се нуди комплет од странични плочи (лево и десно). Квалитет "Произведено во Германија".

Технически параметри
  • Максимална ширина на рязане до 550 мм
  • Височина на рязане¹ 95 мм
  • Притискане хидравлично / автоматично
  • Дълбочина на плота отзад / отпред 570 / 460 мм
  • Минимален размер за обрязване / с фалш клапата 32 / 60 мм
  • Габарити на гилотината (Ш х Д х В) 163 x 140 x 137 см
  • Ток / Мощност 230 V 50 Hz / 1500 W
  • Тегло нетно + метална стойка 350 кг.
  • Артикулен номер 55614111

¹ Взависимост от материала. Възможни са промени в конструкцията и ценaтa без предизвестие. ПС. Ние се стремим описанието, снимките и спецификациите да бъдат напълно автентични. За съжаление, поради големия брой артикули, които се предлагат, e неизбежнo и понякога се появяват неточности. Моля да ни уведомите, ако забележите такава. Благодарим.

Видео
Брошури и рекламни материјали
Препорачани репроматериjал
Корисно

Фастбинд система

Главни предности: Флексибилна апликација: меки и тврди корици, записници, тефтери од А6 до А3 формат Ефикасна, дури и п ...

До статијата